Serdecznie zapraszamy do naszego nowego sklepu, mieszczącego się przy ulicy 1 Dywizji im. T. Kościuszki w Giżycku. W naszej ofercie znajdziecie Państwo wszystko to, co jest potrzebne, aby wasze auto sprawnie i bezpiecznie jeździło po naszych drogach.
Aktualności

Twoje auto zimą
Przed zimą każdy samochód wymaga szczególnej dbałości, aby dobrze służył użytkownikowi przez kilka zimowych miesięcy. Wiele czynności służących przygotowaniu pojazdu do zimy kierowca może  wykonać samodzielnie.
Szczególnie ważne przy samodzielnym przeglądzie auta jest sprawdzenie instalacji oświetleniowej oraz wycieraczek, akumulatora, układu chłodzenia i filtrów. Przegląd należy uzupełnić zmianą ogumienia na zimowe oraz zabezpieczeniem karoserii przed korozją .

W skład samodzielnego przeglądu samochodu powinny wejść następujące czynności:
 • kontrola oświetlenia: sprawdzić funkcjonowanie wszystkich reflektorów - świateł przednich i tylnych oraz migaczy. Sprawdzić, czy szybka i lustro reflektora są czyste.
   
 • sprawdzić stan akumulatora (samemu lub przy okazji wizyty w warsztacie). Niska temperatura szczególnie negatywnie wpływa na akumulator. Dlatego "pożerające prąd" instalacje, jak np. ogrzewanie tylnej szyby, należy zimą uruchamiać tylko w wymagających tego sytuacjach
   
 • wymienić wycieraczki (najpóźniej wtedy, gdy na szybach są widoczne smugi).
   
 • stare filtry kabinowe są przyczyną szybkiego zaparowywania szyb. Zaleca się wymianę filtrów co 15 000 kilometrów lub zgodnie z harmonogramem producenta, podanym w książce serwisowej pojazdu. Najlepiej wymienić filtry standardowe na mające podobną konstrukcję filtry kabinowe z aktywnym węglem, które pochłaniają również szkodliwe gazy, a nawet bakterie.
   
 • gumowe uszczelki w drzwiach i klapie bagażnika należy posmarować specjalnym środkiem pielęgnacyjnym - talkiem lub gliceryną (dostępne w aptekach i drogeriach) - zapobiegnie to przymarzaniu uszczelek.
   
 • Zamki należy posmarować grafitem, a odmrażacz do zamków włożyć do kieszeni płaszcza lub aktówki.
 • 07-11-2007

  Witamy

  Profil działalności naszej firmy, to sprzedaż części i akcesoriów do samochodów i motocykli. Chcielibyśmy, aby również Państwo znaleźli się w grupie naszych najlepszych klientów.

   Nasza główna oferta

  W naszym sklepie znajdziecie Państwo części do samochodów i motocykli. Oferta będzie sukcesywnie poszerzana, aby sprostać oczekiwaniom oraz zapotrzebowaniom naszych klientów.

   FILTRY

   AMORTYZATORY

   KLOCKI HAMULCOWE

  ZAWIESZENIE

  ŚWIECE

  OLEJE

  AKCESORIA SAMOCHODOWE


  zobacz pełną ofertę  Wybrane promocje


  alufelgi

  Alufelgi - kliknij i zobacz

  opony

  alufelgi

  Opony zimowe - kliknij i zobacz

  Copyright (c) by amc.plDesign & CMS Galindia